Nachádzate sa tu

Diskusie

DISKUSIE so študentmi, študentkami stredných škôl a učiteľmi, učiteľkami

25.november – 28.november 2019

Pri príležitosti 16 dní aktivizmu nás oslovil úsek prevencie kriminality Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Diskusie s mladými ľuďmi, učiteľkami a učiteľmi o násilí na ženách a o násilí počas randenia (tzv. dating violence) začali 25.novembra 2019. Diskutovali sme celý týždeň. Zároveň mali všetci možnosť pozrieť si výstavu Umlčané svedkyne.

Aký je rozdiel medzi zdravým a násilným vzťahom? Čo to znamená rešpekt a dôvera vo vzťahu? Kto je zodpovedný za násilné správanie? Sú otázky, o ktorých sme diskutovali s mladými ľuďmi. Diskusií sa zúčastnilo 170 študentov a študentiek, z 10 škôl Košického kraja, 19 učiteľov a učiteliek.

Odpoveď účastníčky diskusie na otázku policajtky z Krajského riaditeľstva Policajného zboru: Čo by ste robili, ak by ste zistili, že vaša kamarátka zažíva násilie?

vyrok_001.jpg

Ďakujeme všetkým účastníkom a účastníčkam, KRPZ Košice a za spoluprácu pri organizácii a realizácii podujatia ďakujeme Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach a Košickému samosprávnemu kraju.