Nachádzate sa tu

Nezdravý vzťah

VÁŠ VZŤAH JE NEZDRAVÝ AK

Nekomunikujete

O problémoch spolu hovoríte veľmi málo alebo vôbec. Nepočúvate sa navzájom a ani nemáte snahu robiť rozhodnutia, ktoré by boli v poriadku pre vás oboch.

Nerešpektujete sa

Jeden z vás, alebo obaja, sa správate neohľaduplne, neberiete ohľad na to, čo kto chce a nechce. Nedávate si vzájomne najavo, že vám záleží na tom, čo si ten druhý myslí, čo cíti a čo je pre koho v poriadku a čo nie.

Nedôverujete si navzájom

Jeden z vás, alebo obaja máte podozrenie, že ten druhý robí niečo za vaším chrbtom, alebo ste k sebe podozrievaví bez dôvodu.

Ste k sebe neúprimní

Jeden z vás, alebo obaja vo vzťahu klamete.

Snažíte sa mať všetko pod kontrolou

Jeden z vás, alebo obaja si myslíte, že vaše vlastné pocity, potreby a názory sú dôležitejšie než pocity, potreby a názory toho druhého.  Jeden z vás, alebo obaja sa vždy snažíte pretlačiť svoje pocity a názory a to, aby sa veci diali tak, ako chcete vy.

Ste vzťahom zaplavení

Trávite spoločne tak veľa času, že sa jeden z vás začne vo vzťahu cítiť nepohodlne, alebo jeden z vás, alebo obaja prestanete tráviť čas so svojimi kamarátmi a kamarátkami, s rodinou, alebo prestanete robiť veci, ktoré pre vás boli predtým dôležité.

Tlačíte na priateľa/priateľku v otázkach sexu

Jeden z vás sa snaží vyvíjať na druhého nátlak, aby bolo vo vzťahu viac sexu, alebo aby partner/partnerka robil/a veci, ktoré pre ňu/neho nie sú ok. Nehovoríte spolu o možných dôsledkoch sexuálnych aktivít (napríklad o tehotenstve).